drzwi prysznicowe lamane

Projekt łazienka. Drzwi prysznicowe łamane i ich zalety

Jeśli właśnie urządzasz łazienkę i zależy ci na funkcjonalności, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie drzwi do kabiny prysznicowej wybrać. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, począwszy od tradycyjnych drzwi skrzydłowych, przez drzwi przesuwne, aż po drzwi prysznicowe łamane. Dziś omówimy ostatni typ, drzwi łamane, inaczej zwane również składanymi. Jest to najrzadziej spotykany rodzaj drzwi, co jednak nie znaczy, że pozbawiony zalet. Drzwi prysznicowe łamane, o ile wybierzemy dobry produkt wysokiej jakości, doskonale spełniają swoja rolę.

Drzwi łamane to takie, które przy otwieraniu składają się. Są nieco podobne do drzwi przesuwnych oraz harmonijkowych, jednak ich konstrukcja jest inna. Drzwi przesuwa się po linii prostej, a skrzydła składają się jedno na drugie, dzięki czemu uzyskujemy dużo miejsca we wnętrzu.

Jakie są zalety drzwi łamanych?

Drzwi prysznicowe łamane pozwalają na uzyskanie większego otworu wejściowego niż drzwi prysznicowe przesuwne. Z tego powodu jest to wygodniejsze rozwiązanie, gdy w mieszkaniu przebywają na przykład osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, którym trudniej jet dostać się do wnętrza kabiny. Drzwi do kabiny prysznicowej łamane nie wymagają tak dużej przestrzeni do otwierania, jak drzwi proste drzwi uchylne. Dzięki temu są również dobrym rozwiązaniem dla małych łazienek, w których ważny jest każdy fragment wolnej przestrzeni.

Zaletą drzwi do kabiny prysznicowej z tej grupy jest również możliwość łatwego dokonania montażu, zarówno prawostronnego, jak i lewostronnego. Optymalna wysokość drzwi przesuwnych zapewnia dobrą szczelność i zabezpiecza łazienkę przed zalaniem podczas kąpieli. Drzwi są łatwe w czyszczeniu, ponieważ zwykle posiadają specjalne powłoki zabezpieczające przed osadzaniem kamienia, a po otwarciu wystarczy umyć płaską powierzchnię, bez trudno dostępnych miejsc. Do zalet należy doliczyć również atrakcyjną cenę. Drzwi prysznicowe przesuwne nie należą do najdroższych i często można zakupić je okazyjnie.

Nowoczesny design

Drzwi prysznicowe z kategorii łamanych to ciekawa alternatywa dla klasycznych kabin. Wyglądają nowocześnie i elegancko. Prosty minimalistyczny design sprawia, że pasują do każdej łazienki, niezależnie od wystroju. Po złożeniu są praktycznie niewidoczne, co stanowi duży atut, jeśli chodzi o stronę wizualną. Dzięki otwartej przestrzeni łazienka wydaje się większa. Unikamy wrażenia natłoku.

Jakieś wady?

Drzwi do kabiny prysznicowej przesuwne są utożsamiane z awaryjnymi. Nie jest to całkiem mylne twierdzenie. Drzwi składane niskiej jakości, wykonane niewystarczająco solidnie, mają delikatną konstrukcję. Mogą ulegać odkształceniu, zacinać się, nie domykać lub wypadać z toru. Jeśli jednak wybierzemy solidne drzwi dobrego producenta, możemy mieć pewność, że będą one służyć domownikom przez długi czas.

Dodaj komentarz