designerskie fotele

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Urządzając mieszkanie dobrze jest określić styl, w jakim chcemy, aby zaaranżowane były nasze wnętrza. Pomoże nam to zaplanować dokładną listę rzeczy niezbędnych do udekorowania przestrzeni, a dodatkowo zagwarantuje, że wszystko będzie ze sobą spójne. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie lepiej się prezentowało, a dodatkowo ułatwione będą ewentualne późniejsze zmiany. Trzymając się określonego stylu mamy gotowy zestaw inspiracji, które możemy wykorzystywać na każdym etapie urządzania wnętrz. Dlatego poniżej przedstawimy Ci kilka pomysłów na to, w jaki sposób zaaranżować nowoczesny salon.

Najważniejsze cechy stylu nowoczesnego

designerskie foteleNowoczesny styl charakteryzuje się przestronnością, przejrzystością i prostotą. Nie ma tu miejsca na niepotrzebne dekoracje, co jednak nie oznacza, że wnętrza w tym stylu są nudne czy bez pomysłu. Styl nowoczesny powstał na gruncie sprzeciwu wobec charakterystycznych dla końca XIX wieku bogatych zdobień i ornamentów oraz przepychowi. Dlatego też, jego wyznacznikami jest zasada „prosto i funkcjonalnie”, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle doceniana. Podstawowymi wyznacznikami nowoczesności w aranżacji wnętrz są prost linie i nieskomplikowane figury geometryczne. Kolorystyka nie może być zbyt bogata, co tyczy się także wszelkich tkanin i materiałów. Z kolei elementem, którego im więcej tym lepiej, jest światło. Styl nowoczesny bazuje na rozświetlonych przestrzeniach. Ponadto ceni sobie przestrzeń, dlatego też bardzo często widoczne jest pozbywanie się ścian i łączenie kuchni z salonem, czy przedpokoju z pokojem dziennym. O przestronność dba się również poprzez minimalizowanie zbędnych dodatków. Dekoracjami w stylu nowoczesnym są np. designerskie fotele, wysokiej jakości stoły czy marmurowe blaty.

Kolory stylu nowoczesnego

Punktem wyjściowym dla stworzenia przestrzeni, którą będziemy mogli nazwać nowoczesną jest ustalenie bazy kolorystycznej. Styl ten w założeniu operuje jasnymi, rozpraszającymi światło i optycznie powiększającymi przestrzeń barwami, takimi jak biel, beż czy szary, a także najbardziej standardowym z kolorów – czarnym. Dzięki temu wnętrze jest spójną całością. Jednak dla urozmaicenia i skontrastowania aranżacji stosuje się także żywe, wyraziste kolory w postaci dodatków. Modne w ostatnich latach są miedziane i brudno-złote elementy ozdobne. Natomiast kolory, takie jak czerwony, niebieski czy żółty świetnie zagrają, jako sofy czy designerskie fotele.

Sposoby na dodanie charakteru wnętrzom w stylu nowoczesnym

designerskie foteleJeżeli z jednej strony nowoczesne wnętrza przyciągają Cię swoją formą, ale z drugiej strony obawiasz się, że urządzone w ten sposób mieszkanie będzie mało przytulne i surowe to pozwól, że przedstawimy Ci, jak łatwo dodać ciekawego wyglądu nowoczesnej przestrzeni. W tym nurcie jednymi z głównych elementów dekoracyjnych są materiały. Dlatego mogą one być najróżniejsze, jednak muszą ze sobą współgrać. Drewno, płytki czy beton to podstawowe opcje dekoracji podłogi. Ściany z kolei można przystroić wykorzystując cegły, fototapety lub specjalne panele ścienne. Innym sposobem na dodanie charakteru we wnętrzu jest wykorzystanie mebli. Zamiast klasycznej kanapy, możemy pokusić się o designerskie fotele, drewniany stół zastąpmy marmurowym blatem, a staromodny abażur zamieńmy na szklany lub druciany klosz.

Dodaj komentarz