kinkiet łazienkowy

Kinkiet łazienkowy – jaki wybrać?

Kinkiet ścienny to tradycyjny rodzaj oprawy oświetleniowej. Kinkiety od dawien dawna pojawiają się w aranżacjach sypialni, salonów oraz łazienek, a także wnętrz restauracji czy pokoi hotelowych. Nic dziwnego, ze tak chętnie wybieramy boczne światło rozproszone kloszem, ponieważ jest ono niezwykle nastrojowe. Kinkiety są funkcjonalne, ale również wnoszą wiele do poniszczeń, jak chodzi o estetykę i klimat. Jaki kinkiet wybrać do łazienki?

Kinkiet łazienkowy i jego funkcje

W łazience przytulny intymny nastrój jest szczególnie ważny. Jest to pomieszczenie, w którym nie tylko dbamy o higienę, ale również pragniemy odprężyć się i zrelaksować po całym dniu, na przykład podczas długi kąpieli w wannie. Zmiękczone, przyciemnione światło najlepiej pozwala ukoić zmysły i daje odpocząć oczom oraz umysłowi. Gdy aktywność wzrokowa jest mniejsza, uspokajają się myśli i lepiej przygotowujemy się do snu.

Nie tylko z tego powodu boczne oświetlenie w łazience jest tak ważne. Pełni ono jednak również role czysto użytkową. Oświetlenie dodatkowe pomaga podczas wykonywania codziennych czynności toaletowych, golenia, czesania czy robienia makijażu. Kinkiet łazienkowy umieszczony w okolicach lustra to najprostsze rozwiązanie, które możemy wybrać, aby poprawić swój komfort.

Kinkiet LED

Choć kinkiet to bardzo stary rodzaj oprawy oświetleniowej, jego wybór może wprowadzić do pomieszczenia powiew nowoczesności. W sprzedaży dostępne są kinkiety funkcjonujące w oparciu o innowacyjną technologię LED. Jest to najbardziej energooszczędna i najlepsza technologia oświetleniowa spośród wynalezionych do tej pory. Kinkiet LED pozwoli zatem poczynić oszczędności i w perspektywie czasu odciążyć domowy budżet, szczególnie jeśli również w pozostałych oprawach zastosujemy ekonomiczne źródła LED. Diody są bardzo wydajne i mogą świecić aż do 11 lat nieprzerwanie. Nawet jeśli wybierzemy więc kinkiet LED ze zintegrowanym niewymiennym źródłem światła, nie musimy obawiać się, że lampa przestanie świecić.

W sprzedaży dostępne są bardzo stylowe kinkiety LED o nowoczesnej prostej linii. Minimalistyczne kinkiety typu ring czyli świecące obręcze, a także na przykład oprawy ze światłem skierowanym ku górze i dołowi jednocześnie. Pośród wielu modeli bez trudu można wybrać taki, który będzie doskonale pasował do aranżacji łazienkowej.

Kupując kinkiet łazienkowy, należy również pamiętać o parametrach technicznych. Oprawy przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych mają wyższy stopień szczelności IP. Należy zwrócić uwagę na ów parametr podczas dokonywania zakupu. Niezbędne oznaczenia znajdują się na opakowaniach lamp lub w specyfikacji technicznej załączonej przez producenta.

Dodaj komentarz