wystrój wnętrz

Jak urządzać wnętrza w 2018 roku?

Dom to miejsce szczególne, do którego wracamy i w którym czujemy się bezpiecznie. Oprócz ścian, okien, drzwi, mebli i dekoracji tworzą go także ludzie. To dzięki nim zwykła przestrzeń zamienia się w prywatną oazę, o którą troskliwie dbamy. Również klimat, jaki panuje w danym domu jest efektem pracy jego mieszkańców. Wystrój wnętrz podyktowany jest ich preferencjami, upodobaniami oraz gustem. Jednak czasem brakuje pomysłów, na to jak zaaranżować dany pokój, albo w jaki sposób uczynić go bardziej funkcjonalnym. Są także osoby, których pasją jest ciągłe zmienianie wystroju, jednak i tu czasem pojawia się problem z brakiem inspiracji. Z pomocą w obu przypadkach przychodzą trendy wnętrzarskie.

Czym są trendy i czy warto za nimi podążać?

Trendy to istniejące w danym momencie kierunki rozwoju danej dziedziny. Głównie mamy z nimi do czynienia w aspekcie mody czy makijażu, jednak także w odniesieniu do wystroju wnętrz, co sezon pojawiają się wyznaczniki określające, co jest modne. Warto zaznajamiać się z trendami, jednak bardzo ważne jest, aby ślepo za nimi nie podążać. Nie zawsze to, co pokazane na obrazku czy wystawie będzie wyglądać równie dobrze w naszym domu. Często też pojawiają się trendy, które ostatecznie nie sprawdzają się przy aranżowaniu pomieszczeń. Dlatego wystrój wnętrz powinien być zgodny z naszym poczuciem stylu, a panujące tendencje powinny stanowić jedynie inspirację.

Natura w wystroju wnętrz

wystrój wnętrzW 2018 roku akcent zostanie położony na naturę i swobodę. Nie uświadczymy w tym sezonie surowych, designerskich wnętrz czy ultranowoczesnych aranżacji. W odniesieniu do kolorów najbardziej popularne będą barwy ziemi, czyli brązy, pomarańcze, zielenie a także rdzawe odcienie. Jest to ukłon w stronę natury, którą przeniesiemy do domu również w postaci kwiatów. I nie chodzi tu jedynie o kwiaty doniczkowe, które oczywiście także gęsto pokryją nasze parapety. Kwiatowy motyw będzie pojawiał się wszędzie. Od akcesoriów dekoracyjnych, takich jak poduszki, narzuty, zasłony, aż do imitujących dżunglę lub inne roślinne klimaty tapety znajdujące się na ścianach. Wystrój wnętrz zainspirowany naturą to doskonały pomysł na odświeżenie mieszkania.

Wystrój wnętrz wolny od technologi, w skandynawskim stylu

wystrój wnętrzWspółgrającym z naturą trendem wnętrzarskim, chociaż skupionym bardziej na duchowej stronie domu jest „tech-free”. Zgodnie z tą koncepcją w miejscach, w których odpoczywamy nie powinny znajdować się żadne urządzenia elektroniczne, a więc telewizory, laptopy czy telefony. Łączy się to również popularną, nie tylko w świecie architektury, skandynawską filozofią życia, według której wystrój wnętrz powinien być minimalistyczny, ale jednocześnie przytulny. Natomiast pomieszczenia takie, jak sypialnia służyć powinny jedynie odpoczynkowi.

Dodaj komentarz